Choď na obsah Choď na menu
 


Keep Smiling

7. 7. 2013

Keep Smiling:Hľadáte napätie strach a záplety v knihách a lacných filmoch? Prečo? Veď práve život píše najnapínavejšie príbehy. Napríklad taká hlavná postava tohto diela je úplne reálna a všetko čo sa dočítate sa naozaj stalo. Spoznáte život hlavnej hrdinky tak ako ho ešte nepoznáte. okúsite svätovú vojnu. Padnete na zadok. Vyvediete hlúposti. Nešťastne sa vydáte. Prekonáte rakovinu a mnoho vecí čo bežný človek ,,vraj" neprežije. Pri všetkom však nezabudnite na heslo usmievavej hrdinky: ,,Spadnúť, oprášiť sa a zase vstať!"

kopie---keep-smiling.jpg  Cena: 6 euro

  Väzba: mäkký

 Počet strán: 195

  Vydaveteľstvo: Dali BB

  Rok vydania: 2012

   Obálka : Michal Vavro

 

 Úrivok :

Moja stará mama mi často rozprávala ako sa zoznámili. Bolo to na levickom Majálese. Aj v tom húfe ľudí si ju tam vyhľadal a požiadal ju o tanec.

Vraj to bola u neho láska na prvý pohľad.

Zistil si adresu mojej starej mami a už na druhý deň stál pred jej dverami s dvoma kyticami ruží.

Jednu pre starú mamu a druhú pre jej mamu.

Moja stará mama ho zo začiatku odmietala. Ona mala sedemnásť a on tridsať. Nepáčil sa jej ale vytrvalo chodil za ňou až ju jedného dňa požiadal o ruku. A bolo to. Bol dobrá partia a rodičia z ich svadbou vrelo súhlasili. Však prečo nie.

Odsťahovala sa k nemu na dedinu. Bol zo zámožnej zemanskej rodiny, modrá krv, vlastný erb.

Moja starká ho začínala mať aj rada. Len bol tu malý problém. Keď sa zosobášili bola ešte poctivá.  Do manželskej posteli si večer brávala mačetu zo slovami: ,,Albert , varujem vás ak sa ku mne čo i len priblížite prebodnem seba alebo vás.“ Toto sa jej prepieklo tak mesiac. Starkého mama sa začala sťažovať rodičom mojej starej mami ktorí jej pekne dohovorili.