Choď na obsah Choď na menu
 


Sme tu!

7. 7. 2013

Sme tu! : Zamilovali ste sa? Určite niekedy áno. A koľko krát vám povedali, že vaša láska nikdy nevyjde? Milujete buď príliš starého, mladéhého alebo vzdialeného človeka. Nebodaj sa zamilujete do rovnakého pohlavia. Pre hrdinou knihy je to bežná rutina. Zápasi lásky v každej podobe v jednom činžiaku. Snaha priblížiť ,,mladej" slovenskej spoločnosti dúhovú stránku lásky. Pretože žiadna láska nie  je zlá ak sa tý dvaja ľudia navzájom milujú.

554922_582327165119296_203367791_n.jpg  Cena: 7 euro

 Počet strán: 235

 Väzba: mäkká

 Vydavateľstvo: Dali BB

 Rok vydania: 2013

 Obálka : Michal Vavro

 

 Úrivok : 

- Toto je Carmilla. Meno má podľa jednej lesbicko-upírskej novely  J.Sheridena Le Fanu.      V knihe stelesňuje sexi zvodnú nebezpečnú upírku. U nás celý tento podnik... sme ako rodina. Peniaze za vstupné dávame do kampaní na boj za práva LGBT (lesby, bisexuáli, gejovia, transexuáli) ľudí. A tiež mesačne prispievame na nadáciu Dobrý anjel. Chceme také práva, aké máme mať. Chceme sa v ľudskej spoločnosti cítiť ľuďmi.

- Nechcem byť negativista, ale nie som si istá, či sa tej prevratnej zmeny vôbec dožijem, - pridala sa do rozhovoru Eva.

-Treba dúfať v nemožné, dievčatá, alebo sa odsťahovať niekam, kde je to pokojnejšie, - dodal Martin.

- To nepomôže! Ak by sme sa aj vysťahovali, podľa nich by sa štát len zbavil veľkej príťaže. Nič by sa tým nevyriešilo. A navyše, prečo by sme mali niekam odchádzať? Prečo by sme mali opustiť rodiny, priateľov, zanechať svoju prácu? Prečo, keď všetky práva na svadbu, deti a rodiny by sme mohli mať aj tu?! Stačí podpísať pár hlúpych papierov. Ľudia sú takí konzervatívni a  zadubení...,- rozčuľovala sa Šéfka a ja som prvýkrát v živote  začala o tom normálne rozmýšľať. Prvýkrát mi niekto odpovedal na otázky, ktoré som si kedysi s plačom kládla sama.